060520151

Although I live in Italy for almost three months, last week was the most intense in terms of sightseeing. I had a pleasure to visit Venice (twice) and Padua, two beautiful cities situated about 100 km from Ferrara. What made the biggest impression on me were the interiors of St. Mark’s and St. Anthony’s Basilica, especially the beautifully decorated ceilings with inspiring patterns. It’s really easy to fall in love with Italian cities, just go into these small, unique streets, such as those in Venice with the hanging laundry.
Travelling brings me a really big amount of joy, so I’ll certainly return with more photos from the places I’m planning visit and I can assure you that my bucket list is not short. You can also be up to date with my getaways on my Instagram account, now I’m leaving you with the photos.

Chociaż mieszkam we Włoszech już od prawie 3 miesięcy, ostatni tydzień był najbardziej intensywny pod względem zwiedzania. Udało mi się zwiedzić dwukrotnie Wenecję i Padwę, dwa przepiękne miasta położone około 100 km od Ferrary. Największe wrażenie zrobiły na mnie wnętrza Bazyliki Św. Marka oraz Św. Antoniego, a zwłaszcza pięknie zdobione sufity z inspirującymi wzorami. Z resztą by zakochać się we Włoskich miastach, wystarczy wejść w małe, unikatowe uliczki, jak na przykład te w Wenecji z rozwieszonym praniem.
Podróżowanie sprawia mi ogromną radość, więc będę z pewnością powracała ze zdjęciami z kolejnych miejsc, które mam w planach zwiedzić a zapewniam, że lista nie jest krótka. Możecie mnie także na bieżąco śledzić na Instagramie, tymczasem pozostawiam Was ze zdjęciami.

060520152
060520154
060520153
060520155
060520156
060520157
060520158
060520159
0605201510

 • Hania

  Piękne zdjęcia, Jess! Zawsze umilają mi czas, kiedy już nie mam sił pisać prac zaliczeniowych na studia…. Nie wiem, ile razy już to pisałam, ale baaardzo zazdroszczę Ci tego zwiedzania! Jak tylko zaliczę studia i awans, pakuję walizkę i jadę! Gdziekolwiek :))) Buziaki ;*

 • anna jarosz-strój

  Uwielbiam Wenecję (Padwa też piękna) :) zdjęcia cudowne, refleksyjne.. i aż uśmiech na twarzy się pojawia i wspomnienia, jak widzę te miejsca, w których również byłam :)

 • Aleksandra

  Wpasniale! Kocham Włochy, Wenecje odwiedzam minimum raz na dwa lata, uwielbiam zatracić się w jej klimatycznych uliczkach gdzie można poczuć prawdziwy włoski klimat :)
  Pięknie!
  Pozdrowiam,
  Aleksandra

 • Kasia

  Słoneczne Włochy to kraj tak różnorodny, tak nasycony piękną przyrodą, starożytnymi zabytkami i cudownym klimatem, że dokładne poznanie jej zajęłoby całe życie. A na dodatek jeszcze słynie ze znakomitego wina :D Zazdroszczę , piękne zdjęcia!

 • kasia

  Wspaniałe zdjęcia! Tylko ciągle ich mało ;) Włoskie uliczki są cudowne…

  A pojawi się może post z Bolonii? :) Pozdrawiam ciepło!

 • Jag

  W Padwie mieszkałam 4 lata (podczas studiów) i patrzę na te zdjęcia ze wzruszeniem. To chyba był najlepszy czas w moim dotychczasowym życiu :) Piękne zdjęcia!