2014

It’s something special about January. Even though nohting really has changed, it’s a month full of hope, dreams and new goals. Usually I don’t make any New Years resolutions, but this year I’ve thought of creating a short list of 10 rules that I want to bring into my life.

1. Buy less, choose well. Invest in pieces that last. If I’m buying something, it’s going to be quality and something I really want and need.
2. Wear heels and lipstick more often. I’ve always loved lipstick on others, so why not wear it myself ? It looks so chic!
3. Less stress, more positive thinking. Not only as it comes to my Univestity.
4. Clean up the closet and giveaway old ones. It was full of shirts and sweaters that haven’t changed its place from the moment of purchase so I decided to make a solid neatness and gift them to the closest ones that will put them to good use. I’ve already done that but I really encourage you to do this kind of detox. It will expance and freashen your wardrobe.
5. Be nicer to people. Sometimes I forgot that there’s no biggest value in this world than other person. Anger and harsh words are a waist of life, it’s way too short.
6. Stick to the basics. Simplicity always wins. Jeans, t-shirts and sweaters, even though may seem to be something trivial, are always the best idea if you put them right.
7. Blog and instagram more. I try to spend every single minute of my free time on that part of my life but I really want to do even more, more, more of it ! :)
8. Organize better. I’m always in a lack of time. The day will always have 24 hours but maybe if I’ll plan it properly, I could use more of that.
9. Restart the bag and holiday funds. These are two things that bring me the greatest pleasure, so that’s what I’d really love to put my spare money for. Remember that the end justifies the means !
10. Do not forget that life is not perfect, but it does have great moments.

W styczniu jest coś specjalnego, chociaż nic poza miesiącem tak naprawdę się nie zmienia. Mimo wszystko, jest to czas pełen nadziei, marzeń i nowych celów. Zazwyczaj nie robię żadnych postanowień na Nowy Rok, ale chyba nadszedł czas by coś zmienić, dlatego stworzyłam listę z krótkimi, dziesięcioma punktami, których chcę wprowadzić w swoje życie.

1. Kupować mniej i dobrze wybierać. Inwestować w ubrania, które będą trwałe. Jeśli coś kupię, chciałabym by było dobrej jakości i tym, czego naprawdę chcę i potrzebuję.
2. Częściej nosić obcasy i szminkę. Zawsze podobały mi się czerwone usta i wysokie buty na innych osobach, więc dlaczego ja też nie miałabym ich nosić równie często ? Te dwie rzeczy naprawdę dodają sporo kobiecości.
3. Mniej stresu a więcej pozytywnego myślenia. Coś co przyda mi się nie tylko na studiach.
4. Oczyścić szafę i oddać stare ubrania. W mojej szafie były krocie bluzek i swetrów które nie zmieniły swojego miejsca odkąd je kupiłam, dlatego postanowiłam zrobić gruntowny przegląd i sprezentować je najbliższym, którzy zrobią z nich pożytek. Ten punkt już jest przeze mnie zrealizowany ale namawiam Was do takiego detoxu, szafa staje się przejrzysta i świeża.
5. Być milsza dla ludzi. Nie ma na świecie większej wartości niż druga osoba, o czym niejednokrotnie zdarza mi się zapominać. Szkoda marnować życie na złości i przykre słowa, jest zbyt krótkie.
6. Trzymać się basicowych rzeczy. Prostota zawsze wygrywa. Jeansy, t-shirty i swetry, mimo że wydają się być czymś banalnym, zawsze dobrze wyglądają jeśli się je odpowiednio zestawi.
7. Blogować i instagramować więcej. Staram się wypełniać każdą wolną chwilę pracą poświęconą tej części mojego życia, ale chciałabym poświęcać się temu jeszcze bardziej ! :)
8. Lepiej się organizować. Zawsze brakuje mi czasu. Doba nigdy nie będzie miała więcej niż 24 godziny, ale może przy lepszym uporządkowaniu planu dnia, uda mi się je lepiej wykorzytać.
9. Uruchomić ponownie fundusz torebkowy oraz otworzyć wakacyjny. To dwie rzeczy, które sprawiają mi najwięcej przyjemności, dlatego to właśnie na nie chciałabym odkładać pieniądze. Pamiętajcie, że cel uświęca środki !
10. Nie zapominać o tym, że życie nie jest idealne, ale ma doskonałe chwile.

 • Monika Swakowska

  Trzymam kciuki! Powyższe postanowienia są po prostu piękne:)

 • Sylwia Bekus

  Kocham torebki, szczególnie te z Zary, więc chyba punkt 9 dla mnie również byłby odpowiedni :)

 • zabic-garsonke.blogspot.com

  quality not quantity <3
  Też zamierzam kupować z głową – liczy się przede wszystkim jakość. Zauważyłam, że te rzeczy, których zakup długo przegrzałam (bo takie drogie!) i naprawdę zastanawiałam się czy jakość idzie w parze z ceną służą mi niesamowicie dobrze i jestem z nich zadowolona. z kolei to, co kupilam pod wpływem chwili i okazji (bo taaaaka promocja!) to w większości niewypały.

  pozdrawiam!

 • Karolina

  Witaj!
  Punkt 2 (ten o szmince i obcasach) próbuję realizować co roku…kiepsko mi to wychodzi, Punkt 6 (BASICowe rzecz) realizuję odkąd trafiłam na Twojego bloga :):) muszę przyznać, że “Zainspirowałaś” mnie do tego ;) Z całą resztą mam podobnie, ja dodałabym do tego tylko “Mobilizować się do częstszej aktywności fizycznej”…Pozdrawiam i trzymam kciuki! Nowa Fanka

 • Oj tak, czas przejrzeć szafę…

 • Dorota Śliwa

  Hej a jak u Ciebie wyglądają te fundusze? Odkładasz pieniądze np konkretny % z pensji do oddzielnych kopert ? Jestem bardzo ciekawa Twojego pomysłu :D

 • Danielle K

  Lovely resolutions! I especially agree with number 4… I have so many duplicates or things that I ‘used to like’ or ‘will like’ hanging around taking up valuable space. I always donate my clothes too!

  Danielle

  xx

  http://april2august.blogspot.com.au/

 • No chic Sherlock

  lovely resolutions. i am not really a fan of resolutions, but your list, i like. and i will quote you on this topic for sure :)