OIL ULTIME


W ubiegłym miesiącu miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach połączonych z prezentacją nowej linii Oil Ultime marki Schwarzkopf Professional. Są to luksusowe produkty do lekkiej pielęgnacji włosów wykorzystujące nawilżające i aromaterapeutyczne właściwości olejków. Ich gama zapachowa całkowicie wpasowała się w moje upodobania – uwielbiam  jaśmin, różę i lawendę we wszelkich produktach kosmetycznych.

Formułę kosmetyków Oil Ultime przybliżyła nam Beata Berendowicz, Dyrektor Artystyczna sieci salonów Berendowicz&Kublin a jednocześnie ambasadorka marki Schwarzkopf Professional. Kobieta sukcesu o holistycznej wiedzy i niesamowitej charyzmie poza przeprowadzeniem zabiegu peelingu skóry głowy oraz stylizacją naszych włosów, podzieliła się kilkoma wskazówkami i poradami dotyczącymi codziennej ich pielęgnacji. Zebrałam je dla Was w poniższych punktach:

• Przede wszystkim porozmawiajcie o Waszych włosach z fryzjerką lub fryzjerem – zapytajcie o ich strukturę czy są cienkie czy grube, czy powinnyście myć je rano czy wieczorem, jakiej formy nawilżenia potrzebują – poznajcie ich potrzeby i postarajcie się im sprostać.

• Zaleca się mycie włosów co 2-3 dni, zbyt częste prowadzi do wypłukania naturalnego sebum, które nie tylko nadaje im zdrowy połysk, ale także chroni przed wysoką temperaturą i wysuszeniem.

• Przed nałożeniem szamponu, włosy powinny być dokładnie zmoczone, a sam produkt nie musi się bardzo pienić. Za ten efekt odpowiedzialne są zawarte w ich składzie siarczany, których nadmiar niekorzystnie wpływa na skórę głowy. Niestety największe ich ilości zawierają szampony drogeryjne.

• Włosy myjemy dwa razy, za każdym razem dobrze wypłukując szampon. Maskę stosujemy raz w tygodniu, a odżywkę na co dzień – to dwa, zupełnie różne produkty, o odmiennych zadaniach, które mylnie zdarza nam się traktować jednakowo.

• Do codziennej pielęgnacji warto włączyć olejki, ponieważ skutecznie otulają włos i wypełniają ubytki w jego porowatej strukturze. Produkty z linii Oil Ultime są w 100% naturalne i podzielone tak, by ograniczyć efekt obciążenia. W linii dedykowanej włosom cienkim znajdziemy Różany i Marula, z kolei dla włosów grubych – Arganowy i z Opuncji Figowej.

• Rozsądek podpowiada, by kupując nowy produkt do pielęgnacji włosów w pierwszej kolejności kierować się jego przeznaczeniem a dopiero później zapachem, jednak nie jest on wcale bez znaczenia. Utrzymując się na włosach przez cały dzień w wyjątkowy sposób wpływa na nasze samopoczucie.

Zainspirowana tymi prostymi, aczkolwiek cennymi poradami Beaty Berendowicz, od razu wdrożyłam je w życie. Już prawie miesiąc stosuje wyłącznie produkty z serii Oil Ultime i obiektywnie stwierdzam, że moje włosy każdego dnia wyglądają jak stylizowane przez profesjonalistę – świetnie się układają, są miękkie, lśniące, pełne objętości i rewelacyjnie pachną przez kolejne dni, co naprawdę działa na mnie kojąco.

Wszystkie kosmetyki Oil Ultime oraz rytuały z olejkiem eterycznym i peelingiem skóry głowy są dostępne w partnerskich salonach Schwarzkopf Professional. Jeśli pragniecie sprawdzić, gdzie w Waszej okolicy znajduje się taki salon, skontaktujcie się bezpośrednio ze Schwarzkopf Professional przez ich fanpage lub profil na Instagramie.