Chciałabym odświeżyć post dotyczący mojej codziennej pielęgnacji i kosmetyków, których używam. Muszę przyznać, że w tej kwestii nie dokonuję zbyt wielu zmian i nie szukam nowych, dopóki mi służą, ale bardzo chętnie podzielę się moimi najnowszymi odkryciami. Mam bardzo suchy typ skóry, więc wymaga ona intensywnego i częstego nawilżania. Niezmiennie do oczyszczania twarzy używam pierwszego z trzech kroków Clinique.

I would like to refresh the post about my daily skin care and beauty products that I use. I must admit that when it comes to the cosmetics, I do not make too many changes and I’m not looking for new ones as long as they suite me, but I want to share with you my latest findings. I have very dry skin type, so it requires intensive and frequent hydration. Invariably, to cleanse my face I use the first of three steps by Clinique.

Codziennie rano, nakładam kojący żel pod oczy ze świetlikiem i zieloną herbatą z Flos-lek, który jest niezastąpiony na opuchnięcia. Z kremem do twarzy jestem bardzo ostrożna, dotychczas używałam tylko Nivea Soft, ale od pewnego czasu wymieniam go z kremem oliwkowym z Ziaji, który póki co, całkiem mi służy.

Every morning, I apply a soothing eye gel with eyebright and green tea from Flos-lek, which is indispensable for swelling. I’m very careful with the facial creams. So far I used only Nivea Soft, but from some time I divide it between olive oil Ziaja cream that so far, I’m satisfied about.

Jednak moim największym odkryciem, z którym napewno pozostanę związana przez długi czas, są organiczne kosmetyki Phenomé. Moja ulubiona linia Milky Almond, której zapach jest nie do opisania, jest stworzona na bazie migdałów, olejków eterycznych, wanilii i orzecha laskowego (czyli specjalnie dla mnie ;) ). Świetnie nawilża skórę i pozostawia ją gładką i delikatną w dotyku. Masło do ciała, body paste i krem do rąk (także z serii Warming) to moi zdecydowani ulubieńcy.

But my greatest discovery, which I will certainly be addicted to for a long time, are Phenomé organic cosmetics. My favorite line – Milky Almond, whose smell is indescribable, is created on the basis of almond, essential oils, vanilla and hazelnuts ( so of all my faves flavours ;)). Great moisturize the skin and leaves it soft and velvet in touch. Body butter, body paste and hand cream (also from the Warming  series) are my definite favorites.

Wraz z marką Phenomé, przygotowaliśmy dla trzech z Was kilka produktów do testów. Wystarczy, że do soboty (5.10.2013) polubicie fanpage Phenomé na Facebooku oraz FashionMugging, zostawicie komentarz pod tym postem z imieniem, nazwiskiem oraz mailem. Wśród zgłoszeń wylosuję zwycięzców, którzy przekonają się o świetności tych kosmetyków na własnej skórze.

Naszyjnik – My Way Jewellery

EDIT: Ze 182 zgłoszeń, wylosowałam 3 zwycięzkie numery poprzez Random Number Generator53 Laura Obara (laura.obara@op.pl), 126 Kamila Wisniewska (
kamillien@wp.pl) oraz 149 Izabela Szablewska
 (iza.szablewska@gmail.com). Spodziewajcie sie maila i przyjemnej przesyłki, gratulacje ! ;)