BEAUTY ESSENTIALS: THE NAILS

120320166

Taking care of our hands is essential when it comes to our appearance, so continuing the beauty essentials series, I would like to share with you my manicure routine. I gave the popular hybrid nails that recently became popular a chance but they are just not for me so I just stick to the classic ones. Depending on my mood, occasion and the planned outfit I change the color and take care about my hands myslef, giving them some professional care from time to time.

Zadbane dłonie są naszą wizytówką, więc kontynuując wpisy z serii beauty essentials, chciałabym podzielić się z Wami tym, jak przeważnie wykonuję mój manicure. Kilkukrotnie próbowałam zaprzyjaźnić się z popularnymi ostatnio lakierami hybrydowymi ale nie są one dla mnie, dlatego też pozostałam zwolenniczką tych klasycznych. W zależności od nastroju, okazji i planowanego ubioru zmieniam lakier i sama dbam o moje dłonie, od czasu do czasu oddając je w profesjonalną opiekę.

120320162
I feel best wearing three classic colors and I really rarely tend to wear shades other than opaque beige (Secret 625), intensive red (Phenix 687) and beloved burgundy (Rouge Noir 18). Before them all, I use the Chanel La Base Lissant et Protective which smoothes and prepares the nail surface before painting it. It’s much easier to distribute the nailpolish and it protects from destroying the nail plate.

Najlepiej czuje sie w trzech wariantach kolorystycznych i praktycznie nie zdarza mi się nosić innych odcieni niż kryjący beż (Secret 625), intensywna czerwień (Phenix 687) i ukochany burgund (Rouge Noir 18). Pod każdy z nich nakładam bazę Chanel La Base Lissante et Protective, która wygładza i przygotowuje powierzchnię paznokcia przed malowaniem. Dzięki niej kolejne warstwy łatwiej się rozprowadzają i nie przebarwiają płytki.

120320163
120320164
120320165
The last, but perhaps the most significant part of my manicure is the finish. I use Chanel Le Top Coat Brilliance et Sechage Rapide, which polishes and accelerates the drying nailpolish. Thanks to it, my nails remain fresh, shiny and undamaged for few extra days. I also said goodbye to textured imprints from my bed’s linen (if you’ve ever done your nails before going to sleep, you know what I’m talking about…)

Ostatnim, ale chyba najważniejszym etapem mojego manicure jest jego wykończenie, do którego używam Chanel Le Top Coat Brillance et Sechage Rapide, który nabłyszcza i przyspiesza schnięcie lakieru. Dzięki niemu paznokcie zachowują świeżość, trwałość i połysk przez dodatkowe kilka dni. Na zawsze pożegnałam się też z odciśniętą fakturą pościeli (komu nie zdarzyło się malować paznokci tuż przed snem….)

120320161

 • Ola

  Ja używam tylko trzech kolorów lakierów. Brudny beż, czerwony, i baaardzo ciemny granat. Ale ten burgund mnie zachwycił, chyba dorzucę go do swojej kolekcji. ;)

  • Gorąco polecam, bardzo lubię ten odcień na wieczorne wyjścia ;)

 • Kolor burgundowy jest przepiękny :) Czy mogłabyś napisać jak wygląda trwałość tych lakierów? Jak długo utrzymują się na paznokciach? Zdaję sobie sprawę, że to wszystko zależy od płytki paznokciowej itp, ale będę wdzięczna za informacje, jak to wygląda u Ciebie :)

  • U mnie lakiery Chanel trzymają się na paznokciach 4 dni bez żadnego uszczerbku. Obecnie używam jeszcze Inglot, który po pokryciu Chanel Le Top Coat trzyma mi się do 5 dni :)

 • Przepiękne kolory!

  http://north-fashion.blogspot.com/ ♥♥♥

 • Beautiful colors, I love that bright red. Have a good day!

 • Patrycja

  Mam pytanie odnośnie okularów Miu Miu, które niedawno sprzedawałaś. Gdzie zostały kupione? Bardzo mi się spodobały, a niestety nie moge ich nigdzie znaleźć…

  • Kupiłam je w multibrandowym butiku z okularami od projektantów w 2011 roku, dlatego pewnie nie są już nigdzie dostępne :(