IMG_6032

There are many passionate people in everyone’s life that give it the meaning and bring in it a lot of positive emotions. I’m lucky enough to know one of these for over twenty years. With such a long relationship, our cooperation in front and behind the camera (but not only), is almost natural. Despite this, I know that Ania has this ease of communication with all of the people she shoots. She knows exactly on what she has to focus, what to show to get a mutually satisfying pictures. It wasn’t different with this photoshoot, taken on last Sunday afternoon that I just couldn’t not share with you.

Ania is a professional portrait photographer on a daily basis and you can see her remarkable photoshoots on the blog she made Lupuska.pl.

W życiu każdego z nas pojawia się wiele pasjonujących ludzi, którzy nadają mu sens i wnoszą w nie wiele pozytywnych emocji. Ja mam to szczęście, że znam jedna z takich osób już ponad dwadzieścia lat. Dzięki tak długiej znajomości, nasza współpraca przed obiektywem (ale nie tylko), jest niemalże naturalna. Mimo tego, Ania z podobną łatwością komunikuje się ze wszystkimi fotografowanymi przez siebie osobami. Dokładnie wie na czym się skupić, co i jak pokazać, by uzyskać satysfakcjonujące obie strony ujęcia.
Nie inaczej było podczas tej sesji, która powstała w ostatnie niedzielne popołudnie. Po prostu nie mogłam się nią z Wami nie podzielić.

Ania zajmuje się profesjonalną fotografią portretową na co dzień a jej niebanalne sesje zdjęciowe możecie zobaczyć na blogu Lupuska.pl.

IMG_6042
IMG_5957
IMG_6048
IMG_5943