AT THE MOMENT

1/ I do have a crush on @eyeswoon aesthetics – her interiors and food recipes are way too inspiring. I just ordered Athena’s book “Live beautiful” and I can’t wait to indulge…
2/ Having more time for myself at home, I pay more attention to body care – for instance I started taking mid-day baths (with atopic skin oils and dead sea salt), I massage my face with Gua Sha every morning (photo: @oliviakijo)
3/ @mathildegoehler is stylish danish beauty that has the cutest daughter on Instagram, I love watching her stories when they play together.
4/ @johannapiispa: ”Simpler times”
5/ It’s how our weekends look like (video: @viktorkomskii)

1 / Bardzo mi się podoba estetyka @eyeswoon – jej wnętrza i jedzenie są nieopisywanie inspirujące. Niedawno zamówiłam książkę Atheny – “Live beautiful” i nie mogę się doczekać aż się w nią zanurzę…
2 / Mając więcej czasu dla siebie w domu, zwracam większą uwagę na pielęgnację ciała – na przykład zaczęłam brać kąpiel się w środku dnia (z olejkami do skóry atopowej i solą z Morza Martwego) a codziennie rano masuję twarz za pomocą Gua Sha (photo: @oliviakijo)
3 / @mathildegoehler to stylowa duńska piękność, która ma najładniejszą córkę na Instagramie. Uwielbiam oglądać jej stories, gdy razem się bawią.
4 / @johannapiispa: „Simplier times”
5 / Tak wyglądają nasze weekendy (video: @viktorkomskii)