AT THE MOMENT

atm09072016

1. In this photo I see myself during every single foreign trip – I just love sending and – of course – receiving postcards from my friends. (photo: @intoitmagazine)
2. Jewelry storage is a serious thing. Recently I bumped into this wooden hand-shaped ring hanger and I absolutely loved it, you can get it here.
3. Long time no sea… (photo: @martin.marceli.liebe)
4. Despite the fact that @chiaraferragni was an impulse to set up my blog and I do not longer identify with her style, I have to admit that her latest look at Paris Couture was brilliant – Isabel Marant lace dress, clipped hair, strong eyebrows and big gold earrings. I’d definitely dress myself that way.
5. @styleheroine: “Lately…Under visors.”

1. Na tym zdjęciu widzę siebie podczas każdej zagranicznej podróży – uwielbiam wysyłać pocztówki i oczywiście dostawać je od moich znajomych. (photo: @intoitmagazine)
2. Przykuwam dużą uwagę to sposobu przechowywania biżuterii. Ostatnio znalazłam ten drewniany stojak na pierścionki w kształcie dłoni, który bardzo mi się spodobał, możecie znaleźć go tutaj.
3. Long time no sea… (photo: @martin.marceli.liebe)
4. Pomimo tego, że to właśnie @chiaraferragni była impulsem do założenia mojego bloga, z jej stylem nie utożsamiam się już od dawna. Muszę jednak przyznać, że jej ostatni look podczas Paris Couture był genialny – koronkowa sukienka Isabel Marant, spięte włosy, mocne brwi i duże złote kolczyki. Z ogromną chęcią sama bym się tak ubrała.
5. @styleheroine: “Lately…Under visors.”

Zapisz